Vastapssal és több meglepetéssel köszöntötték Fekete Gizit a Kisszínházban

2024. SZEPTEMBER 28.
Vastapssal és több meglepetéssel köszöntötték Fekete Gizit a Kisszínházban hír képe

Az ajtó című darab vége után Barnák László, a Szegedi Nemzeti Színház igazgatója és Binszki József, várospolitikai alpolgármester köszöntötte Fekete Gizit születésnapja alkalmából, de a meglepetések itt nem értek véget. A polgármester után, mai fellépését követően Barnák László, a Szegedi Nemzeti Színház igazgatója és Binszki József, várospolitikai alpolgármester köszöntötte Fekete Gizit 75....

Vastapssal és több meglepetéssel köszöntötték Fekete Gizit a Kisszínházban 1
Vastapssal és több meglepetéssel köszöntötték Fekete Gizit a Kisszínházban 2
Vastapssal és több meglepetéssel köszöntötték Fekete Gizit a Kisszínházban 3
Vastapssal és több meglepetéssel köszöntötték Fekete Gizit a Kisszínházban 4
Vastapssal és több meglepetéssel köszöntötték Fekete Gizit a Kisszínházban fotógaléria képe 4
+16 kép

Fotógaléria:

Az ajtó című darab vége után Barnák László, a Szegedi Nemzeti Színház igazgatója és Binszki József, várospolitikai alpolgármester köszöntötte Fekete Gizit születésnapja alkalmából, de a meglepetések itt nem értek véget.

A polgármester után, mai fellépését követően Barnák László, a Szegedi Nemzeti Színház igazgatója és Binszki József, várospolitikai alpolgármester köszöntötte Fekete Gizit 75. születésnapja alkalmából a Kisszínházban.

– Egészen hihetetlen módon, már több mint 40 éve van a pályán, és ebből a 48 évből 39-et a Szegedi Nemzeti Színház társulati tagjaként közös szolgálatában töltötte el itt, illetve odaát, a Nagyszínházban. 

Igazgatók jöttek-mentek, de Fekete Gizi örök. Számos díjjal jutalmazták őt és szolgálta ő a mindenkori nézőket és építette a társulat, a színház és a város hírnevét. 

Őt Binszki József várospolitikai alpolgármester követte, aki szintén egy csokor virággal lépett a színésznőhöz.

– Kedves Művésznő! Engedje meg, hogy Szeged városa nevében és a szegedi lakosok nevében köszöntsem. Engedje meg, hogy megköszönjem, hogy itt van nekünk, itt van velünk, itt van Szegednek és, hogy estéről-estére fellép – köszöntötte Binszki József.

A vastaps és a meghajlás után a társulat tagjai megvárták, míg a nézők elhagyják a Kisszínházat, majd az előteret feldíszítve várták Fekete Gizit, akit a Valahol Európában A zene az kell című dal szövegének átiratával („Gizi az kell”) fogadtak. Ezt követően kollégái és barátai adták át ajándékaikat, majd pezsgővel koccintottak és tortával ünnepelték a születésnapost.

Ezért gondoltuk a társulattal, hogy ezen a csodálatos születésnapon köszöntjük őt ezzel a szerény kis virágcsokorral, ami nem tudja visszaadni azt a sok-sok évet, amit tőle kaptunk – mondta Barnák László, majd átnyújtotta a virágcsokrot.

A teljes cikk a Szeged.hu oldalán olvasható.

Kövessen minket!
Instagram
Facebook
YouTube
Banner
További hírek
A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért  hír képe
A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért

Átadták az Országos Színházi Találkozó (OSZT) díjait vasárnap Debrecenben: a Marica grófnővel június 18-án vendégszerepeltek a szegediek.

Lezárta 2025/26-os évadát a Szegedi Nemzeti Színház hír képe
Lezárta 2025/26-os évadát a Szegedi Nemzeti Színház

A mai társulati üléssel hivatalosan véget ért a Szegedi Nemzeti Színház 2025/2026-os évada, a munka szeptemberig a színfalak mögött, illetve a 95 éves Szegedi Szabadtéri Játékokon folytatódik.

A 2025/2026-os színházi évad Dömötör-díjasai hír képe
A 2025/2026-os színházi évad Dömötör-díjasai

A 2025/2026-os színházi évad díjazottjai: