Király Levente emlékére közösségi díjat alapít a Szegedi Nemzeti Színház

2025. MÁJUS 23.
Király Levente emlékére közösségi díjat alapít a Szegedi Nemzeti Színház hír képe

A Szegedi Nemzeti Színház, Barnák László főigazgató kezdeményezésére, 2025-ben új díjat alapít Király Levente, a társulat örökös tagja, Kossuth-díjas művész, a nemzet színésze emléke előtt tisztelegve.

Király Levente emlékére közösségi díjat alapít a Szegedi Nemzeti Színház 1
Király Levente emlékére közösségi díjat alapít a Szegedi Nemzeti Színház 2

Fotógaléria:

A Király Levente-díj célja, hogy elismerje az adott évadban kimagasló művészi teljesítményt nyújtó, példamutató közösségi hozzáállású színművészt.

 

Ez a díj több mint szakmai elismerés: a közösség díja, amely a drámatagozat tagjainak szavazatai alapján nyerhető el. A kiválasztás során nemcsak a színészi játék minősége, hanem az adott művész társulaton belüli együttműködése, emberi hozzáállása is mérvadó. A díjjal 500.000 Ft értékű jutalom is jár, melyet részben pénzjutalomként, részben utazási ajándékkártya formájában biztosít a teátrum, támogatói közreműködéssel.

 

Király Levente a magyar színházi és filmes világ egyik emblematikus alakja volt. A Szegedi Nemzeti Színházban kezdte pályafutását, majd alakításaival országos hírnevet szerzett a Nemzeti Színház tagjaként. Jellegzetes orgánuma, szuggesztív színpadi jelenléte és páratlan szerepformálása révén vált a magyar színháztörténet egyik meghatározó művészévé. Életművével méltán érdemelte ki közönség és a szakma egyhangú elismerését, emberi és művészi nagysága példát mutat a jövő generációinak is.

 

A Király Levente-díjat első alkalommal 2025. június 6-án, az évadzáró társulati ülésen adja át a színház.

Kövessen minket!
Instagram
Facebook
YouTube
Banner
További hírek
A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért  hír képe
A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért

Átadták az Országos Színházi Találkozó (OSZT) díjait vasárnap Debrecenben: a Marica grófnővel június 18-án vendégszerepeltek a szegediek.

Lezárta 2025/26-os évadát a Szegedi Nemzeti Színház hír képe
Lezárta 2025/26-os évadát a Szegedi Nemzeti Színház

A mai társulati üléssel hivatalosan véget ért a Szegedi Nemzeti Színház 2025/2026-os évada, a munka szeptemberig a színfalak mögött, illetve a 95 éves Szegedi Szabadtéri Játékokon folytatódik.

A 2025/2026-os színházi évad Dömötör-díjasai hír képe
A 2025/2026-os színházi évad Dömötör-díjasai

A 2025/2026-os színházi évad díjazottjai: