A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért
2026. JÚNIUS 22.
Átadták az Országos Színházi Találkozó (OSZT) díjait vasárnap Debrecenben: a Marica grófnővel június 18-án vendégszerepeltek a szegediek.
Átadták az Országos Színházi Találkozó (OSZT) díjait vasárnap Debrecenben: a szakmai zsűri 12 kategóriában, a MASZK-SzíDoSz színészzsűri pedig 4 csoportban hirdetett győzteseket vasárnap. A eseménynek idén június 15. és 21. között a debreceni Csokonai Nemzeti Színház adott otthont, a versenyprogramban 14 előadás mutatkozott be, és szegedi sikerről is beszámolhatunk.
Az összegzés szerint az elmúlt évekhez hasonlóan most is 7 nagyszínpadi és 7 stúdióelőadás versenyezett.
A legjobb dramaturg díját Zsigó Anna és Koltai M. Gábor vehette át a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért.
A teljes összefoglaló hír a Szeged.hu oldalán ITT olvasható.
Fotó: Katona Ákos




