A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért

2026. JÚNIUS 22.
A legjobb dramaturg díját kapta Zsigó Anna és Koltai M. Gábor a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért  hír képe

Átadták az Országos Színházi Találkozó (OSZT) díjait vasárnap Debrecenben: a Marica grófnővel június 18-án vendégszerepeltek a szegediek.

Átadták az Országos Színházi Találkozó (OSZT) díjait vasárnap Debrecenben: a szakmai zsűri 12 kategóriában, a MASZK-SzíDoSz színészzsűri pedig 4 csoportban hirdetett győzteseket vasárnap. A eseménynek idén június 15. és 21. között a debreceni Csokonai Nemzeti Színház adott otthont, a versenyprogramban 14 előadás mutatkozott be, és szegedi sikerről is beszámolhatunk.


Az összegzés szerint az elmúlt évekhez hasonlóan most is 7 nagyszínpadi és 7 stúdióelőadás versenyezett. 


A legjobb dramaturg díját Zsigó Anna és Koltai M. Gábor vehette át a Szegedi Nemzeti Színház Marica grófnő-előadásáért.


A teljes összefoglaló hír a Szeged.hu oldalán ITT olvasható.


Fotó: Katona Ákos

Kövessen minket!
Instagram
Facebook
YouTube
Banner
További hírek
Lezárta 2025/26-os évadát a Szegedi Nemzeti Színház hír képe
Lezárta 2025/26-os évadát a Szegedi Nemzeti Színház

A mai társulati üléssel hivatalosan véget ért a Szegedi Nemzeti Színház 2025/2026-os évada, a munka szeptemberig a színfalak mögött, illetve a 95 éves Szegedi Szabadtéri Játékokon folytatódik.

A 2025/2026-os színházi évad Dömötör-díjasai hír képe
A 2025/2026-os színházi évad Dömötör-díjasai

A 2025/2026-os színházi évad díjazottjai:

Meghirdette 2026/2027-es évadát a Szegedi Nemzeti hír képe
Meghirdette 2026/2027-es évadát a Szegedi Nemzeti

Az évek alatt hagyománnyá vált, vidám hangulatú zenés műsorral, a Reök-palota előtt jelentette be 2026/2027-es évadát a Szegedi Nemzeti Színház.